Profile

Mr. selena tabrizi

Contact Details

Bio

شهر زیبا و تاریخی استانبول یکی از ده شهر دیدنی دنیاست که سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا را در خود جای داده است . استانبول پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه است که به اصلی ترین قطب فرهنگی و اقتصادی آن تبدیل شده است . این شهر در کنار تنگه بسفر و درامتداد دریای مرمره قرار دارد و دو قاره آسیا و اروپا را به یکدیگر پیوند داده است و خلیج شاخ طلایی در این شهر واقع شده است که همگی در خلق اینهمه زیبایی و شکوه تاثیر گذار بوده اند  .

تور استانبول  سفر باتو ،را کلان شهر یا مادر شهر می نامند و در سال ۲۰۱۰ میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا برگزیده شد . همچنین از لحاظ میزان گردشگر خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می آید .

این شهر در ادوار مختلف نام های متفاوتی داشت و آن را بیزانتیوم ، رم جدید ، استیمبول ، آگوستا آنتونینا ، کنستانتینوپل ، اسلامبول و در دوران حکومت عثمانیان دارالسعادت ، دار عالیه ، باب عالی (عالی قاپو) می نامیدند . تور کیش را از دست ندهید.

این شهر پر جاذبه مانند یک گالری هنری است که برای بازدید از همه گوشه و کنار آن به هفته ها زمان نیاز خواهید داشت . از مساجد و کاخ های باشکوه گرفته تا موزه های دیدنی و همچنین گشت و گذار در بازار تاریخی شهر که قرن ها قدمت دارد  ، همه و همه سرگرم کننده و جذاب خواهد بود . استانبول سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد و تقریبا گردشگرانی از سراسر دنیا دارد .

اغلب آثار تاریخی شهر در  محله مشهور سلطان احمد گرد آمده و بعد از آن در حوالی تنگه بسفر نیز جاذبه های منحصر بفردی به چشم می خورد . البته محله های بی اوغلو و تاکسیم و همچنین خیابان استقلال نیز بسیار دیدنی است .